Новий підхід до вирішення проблем сиріт

0
Ваша оценка: Нет

Новий підхід до вирішення проблем сиріт

Новий підхід до вирішення проблем сиріт започаткували нове керівництво Тернопільської обласної державної адміністрації та Тернопільський обласний благодійний фонд "МАЙБУТНЄ СИРІТ".

14 червня з ініціативи голови Благодійного Фонду "МАЙБУТНЄ СИРІТ" - Андрія Назаренка та заступника голови Тернопільської облдержадміністрації з гуманітарних, соціальних та політико-правових питань - Гоч Петра Володимировича було проведено робочу зістріч з представниками структурних підрозділів, котрі зобов`язані піклуватися про розвиток та майбутнє таких дітей: Служба у справах дітей, Управління освіти і науки, Управління з питань туризму, сім'ї, молоді та спорту, Фонд капітального будівництва та інші.

Учасники зустрічі піднімали та обговорювали ряд важливих проблем випускників інтернатних закладів, коли їм виповнюється 18 або 23 роки,а саме:
1. Відсутність механізму становлення сиріт на квартирний облік, із-за відсутності постійної прописки та працевлаштування;
2. Відсутній індивідуальний підхід у роботі з випускниками, щодо роз`яснення сиротам про їхнє майно чи житло і шляхи вирішення цих проблем;
3. Працевлаштування випускників ВУЗів з числа сиріт з подальшим забезпеченням їх житлом;
4. Існує кількісна, але не якісна база про становище сиріт Тернопільської області.

Станом на 31 травня 2010 року на обліку служб у справах дітей райдержадміністрацій, Тернопільської міськради перебувають 1239 дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування (298 та 941 відповідно). Із загальної кількості таких дітей 758 - виховуються в сім'ях опікунів та піклувальників, 170 - в прийомних сім'ях та дитячих будинках сімейного типу, 311 - в дитячих закладах усіх типів та форм власності.

Найголовнішим завданням зустрічі було налагодити кординацію дій між владою та громадським (благодійним) сектором у питаннях вирішення реальних проблем сиріт області та прийнято спільне рішення до 1 липня 2010 року визначити реальні кроки та намалювати "життєву карту" соціального супроводу осіб з числа сиріт, випускників інтернатних закладів. Дана карта повинна відповісти на запитання Хто? Коли? і за Що? несе відповідальність при виникненні життєвої проблемної ситуації у сироти.

Зі свого боку, Благодійний Фонд "Майбутнє сиріт" запропонував підтримати ініціативу, щодо Проекту будівництва житла для сиріт в пункті про сприяння у виділенні ділянки або будівлі для реалізації задуму, а Фонд залучить цільові фінансові ресурси.

Джерело : Благодійний Фонд Майбутнє сиріт

Автор : Андрій Назаренко