«... права людини - не синонім демократії; якраз навпаки ...», Віктор Осятинський

0
Ваша оценка: Нет
Що, на Вашу мав на увазі правозахисник, висловлюючи її? Напишіть про це невелике - 2/3 сторінки есе, де спробуйте обгрунтувати або  навпаки спростувати цю думку.
Загалом думку Віктора Осятинського можна оцінювати з різних боків. Особисто мені імпонує його висловлювання. В певній площині, права - це певні рамки, які створені для того, щоб обмежувати людей. Наші права закінчуються там, де починаються права іншої людини. Тобто "авторитарність" може виступати синонімом для поняття "права". Оскільки, не маючи певних норм, суспільство не може функціонувати.  Вседозволеність та демократичне відношення може мати негативні наслідки. 
Як відомо, демократія - це  політичний режим, за якого єдиним легітимним джерелом влади в державі визнається її народ. Іноді демократію визначають також як набір ідей і принципів, що стосуються свободи, власне, вона і являє собою інституціональну свободу. Всі права людини, створені у демократії, мають відповідати думці більшості. Людина схильна до того, щоб помякшувати свою провину, тобто жаліти себе, і такі права можуть перетворитися у вседозволеності, які призведуть до жахливих наслідків. Наприклад, можна звести власні "рахунки" з іншою людиною і вважати це "правом"...
Тут також іде боротьба між свободою прав (як загальним глобальним поняттям про духовно-людські цінності) і демократією (як образом вибору рішення думкою більшості (штучним індикатором норми). 
Тому нашою найбільшою проблемою виступає розуміння демократії у довільній формі кожною людиною. 
Таким чином, ми говоримо про сучасне право, як про дещо авторитарне поняття.