Мережа правозахисних дитячих центрів Донбасу надала свої послуги 1200 клієнтам.

Таким чином на п’ять місяців раніше виконано взяте зобов’язання, яке мережа з шести громадських організацій планувала здійснити протягом двох років роботи проекту.
Серед клієнтів мережі - як немовлята, так і повнолітні особи, права яких було порушено у дитинстві (переважно з числа сиріт). Також є серед них дорослі, які опікуються долею знедолених дітей, і зверталися за консультаціями до юристів правозахисних центрів.

Наразі однією з дуже популярних послуг проекту став правозахисний дитячий готель. Сьогодні він, як т окажуть, "тріщить по швах" - близько 20 осіб (кількість постійно змінюється) різного віку, здебільшого - підлітки у віці від 11 до 18 років мешкають у стінах "Дитячого села", що у м. Макіївка.
Є серед них і молоді матусі - сироти, що стояли за півкроку від страшного рішення - відмовитися від власної дитини. Основний мотив - вiдсутнiсть житла, необхiдних навичок, матерiальних можливостей та психологiчний тиск з боку "дорослих". Завдяки правозахисному готелю молодi матусi отримують змогу встати на ноги i впевнено розпочати новий етап свого життя - разом з малюком.

Окрема категорiя вихованцiв правозахисного готелю - випускники iнтернатних закладiв та ПТУ. Точнiше - сироти, за якими не закрiплено житло, i якi наразi не можуть отримати його вiд держави. Таких звернень останнiм часом все бiльше. Ця небезпечна тенденцiя змушує правозахисникiв шукати шляхи спiвпрацi з державними соцiальними службами. Наразi ця спiвпраця все бiльше зводиться до того, що НУО пропонують своi ресурси для надання хоча б тимчасового житла таким молодим людям. Також такий формат спiвпрацi спонукає громадськi органiзацii до пошуку нових ресурсiв для вiдкриття чергових альтернативних реабiлiтацiйних центрiв та соцiальних гуртожиткiв.

Аватар пользователя kogushka
николай кожушко
Offline
Последнее посещение: 1 год 29 недель назад
Зарегистрирован: 15.05.2011