Обмін досвідом:проблеми паліативних та хоспісних хворих

11 – 12 травня 2011 року Луганський обласний благодійний фонд ім. Ю. Єненка  провів тренінг «Шляхи подолання проблем  паліативних та хоспісних хворих в кінці життя: досвід українських та американських фахівців зі створення мультидисциплінарних команд та домашніх хоспісів» в форматі  проекту ПРООН «Покращення якості життя людей  з особливими  потребами у останній період життя шляхом забезпечення кращого доступу до медико - соціальних, психологічних, духовних та юридичних послуг в Луганській, Донецькій та Чернігівській областях».

В тренінгу взяли участь представники  Головного управління охорони здоров’я ЛОДА, Луганського державного медичного університету, Луганського обласного медичного училища, фахівці з паліативної та хоспісної допомоги м .Києва, Сімферополя, Львова, Донецька, Луганської області, фахівці  хоспісу «Якісне життя» міста Оклахома – сіті  (США).

Надали інформацію:

Ляскевич П.Г.  –начальник відділу з організації медичної допомоги дорослому населенню ГУ ОЗ ЛОДА з питань стану, потреб та перспектив розвитку хоспісної та паліативної допомоги в Луганському регіоні.

Єненко О. Ю. - головний позаштатний спеціаліст з паліативної та хоспісної допомоги ГУ ОЗ ЛОДА з питань діяльності ЛОБФ ім. Ю. Єненка в сфері паліативної та хоспісної допомоги на сучасному етапі.

Трифонова Н.С. – директор мобільного хоспісу (м.Донецьк) з практичними порадами щодо організації роботи мобільного хоспісу.

Шеннон МакКлур – виконавчий директор та засновник хоспісу «Якісне життя» з інформацією про американську модель домашнього хоспісу, ознаки та симптоми смерті, аспекти навчання невиліковно хворого та його родини, духовну підтримку родини невиліковно хворого в останній період життя та після смерті, необхідність дотримання прав невиліковно хворих.

Крістен Маккарті – клінічний директор хоспісу «Якісне життя» з інформацією про особливі потреби та проблеми невиліковно хворих дітей в кінці життя, важливість уникнення синдрому професійного вигорання медичних працівників.

Вейл Стівенс– медичний директор хоспісу «Якісне життя» з інформацією про фізіологічні аспекти процесу вмирання, вміння хворого справлятися з больовими та іншими симптомами, які виникають при невиліковному захворюванні.

Завдяки тренінгу медичні працівники Луганської області мали можливість ознайомитись з українським та американським досвідом надання паліативної та хоспісної допомоги вмираючим хворим в домашніх умовах. При затвердженні нормативно-правової бази по паліативній медицині в Луганській області, м.Луганську планується створення мобільних мультидисциплінарних бригад, які сможуть надавати допомогу важкохворим та їхнім родинам на дому.

 

Прес-служба ЛОБФ ім.Ю.Єненка