Правосуддя без бар’єрів: Подільський районний суд

Варто почати огляд суду з простого та очевидного висновку: будівля не пристосована і не імовірно не може бути пристосована під потреби маломобільних груп населення. Але попри непрості архітектурні умови навіть базові речі (пандус на дві сходинки порогу, дзвоник), щоб людина принаймні змогла звернутись до чергового, не зроблені досі. Але ж не так вже й складно обладнати такий вхід. До того ж, поріг, схоже, ще й досить слизький взимку.

Є дзвоник, але розташований над сходами та на висоті близько 1,5 м– непросте завдання для людини в інвалідному візку.

Далі дві дверні пройми з поріжками – 3 та 6 см

Рама металошукача, яку неможливо оминути, близько 70 см-імовірно, коляска проїде, але можуть бути складнощі.

Пост чергового - звичайний стіл, але спереду закритийсклом, тож документи треба передати зверху(1,3 м)чи збоку

Власне, саме приміщення має 4 поверхи, на всіх поверхах є кабінети суддів та зали засідань.На першому поверсі лише два зали судових засідань. Канцелярії на 2 та 3 поверхах, ліфт відсутній, між поверхами по 3 прольоти сходів по 8 сходинок кожен, сходи не дуже широкі, близько 1 м

Майже усюди є порожки (близько 5 см), неплавні

Єнавіть іноді невеличкі сходинки,

а на четвертому поверсі 3 сходинки між кабінетами.

Коридори та холи досить просторі, здебільшого близько 1,5 м, подекуди звужені до 1 м, також в коридорах стоять лавки.

 

Проте інформаційні стенди розміщені прямо надлавками, де очікують відвідувачі, що навіть людям без особливих потреб (як тим, кому потрібна інформація, так і тим, хто під цією інформацією сидить) створює дискомфорт.

На інформаційних стендах досить дрібний шрифт, тож якщо читати трохи віддаль, аджепід стендом лавки або інші меблі, то це буде не так просто навіть для людини з нормальним зором.

Санвузол на третьому поверсі- лишедля співробітників, для відвідувачів немає, тож треба просити ключ, але в кого і на який поверх за ним бігти – невідомо. На дверях жодних позначок.

Загалом можливо обладнати лише перший поверх, решта приміщенняне підходить для ММГН і потребуватиме суттєвогопереобладнанняусієї будівлі.

Юлія Красільникова

Довідка: Моніторинг безбар’єрності українських та білоруських судів відбувається за ініціативи учасників та учасниць Другого Міжнародного Курсу з прав людини для молодих активістів, реалізованого в рамках спільної стратегії Всеукраїнської освітньої програми «Розуміємо права людини» та Білоруської правозахисної школи. Щоб взяти участь в моніторингу і досліджувати архітектурну доступність судів у вашому місті або отримати додаткову інформацію, зв'яжіться з координаторами кампанії за електронною адресою:postup.hrc@gmail.comабо за телефонами +38 (050) 273-19-96 (Олена Луньова), +38 (050) 810-66-49 (Юлія Красільникова).           

Приєднуйтеся до кампанії «Правосуддя без бар’єрів» у фейсбуці!

Кампанія "Правосуддя без бар'єрів" підтримана в рамках проекту «Підтримка громадської активності в Україні», що здійснюється громадською організацією «People in Need» («Людина в біді», м. Прага, Чехія) у партнерстві з Кримським правозахисним центром "Дія", Мережею правових приймалень Криму за фінансової підтримки Міністерства закордонних справ Чеської Республіки. Проект  спрямований на посилення ролі місцевих громадських організацій, ініціативних груп та шкільних об'єднань у суспільстві.