Виставка прав людини в м. Кіровоград готова до відкриття!

 

В м. Кіровограді відкривається виставка «Кожен має право знати свої права». Днями пройшов семінар по підготовці учнів, які будуть гідами на виставці. Вони допомагатимуть відвідувачам «мандрувати» по  сторінкам виставки та знайомитися із правами людини, їх цінностями та походженням!

Як вже повідомлялося, 17 вересня 2012 р., в  м. Кіровоград відкривається виставка «Кожен має право знати свої права».  Виставка є незвичною, адже створена в першу чергу для молоді.  «Родзинкою» заходу є те, що проводитимуть виставку старшокласники кількох шкіл м. Кіровоград. Саме для  цих учнів, 14-15 вересня 2012 р., відбувся семінар, на якому вони вчилися, як працювати із стендами виставки.  Тема прав людини викликає часто спори та дискусії і серед  досвідчених правозахисників та юристів, тож, звісно не легко було і молодим людям оволодіти великим об’ємом цікавого, але складного матеріалу.  Адже,  25 стендів пересувної експозиції "Кожен має право знати про свої права" розповідають про походження прав людини, людську гідність, основні ознаки прав людини, заборону дискримінації, критерії допустимості обмежень прав людини, демократію, правову державу та зміст стандартів окремих прав та свобод.

«Тепер, фраза «Ви порушуєте мої права», яку ми всі так часто використовуємо, для мене набула нового сенсу. Якщо раніше я відчувала порушення своїх права десь на інтуїтивному рівні, то тепер знаю,що таке права людини, які документі їх декларують та що робити в разі порушення моїх прав», розповідає одна із учасниць заходу.

Свої, щойно набуті знання, учні прагнуть вдосконалювати та із задоволенням допомагатимуть всім відвідувачам виставки разом шукати відповіді на складні питання на тему прав людини, вести цікаві дискусії та презентувати стенди виставки.

Створено дану виставку в рамках Всеукраїнської освітньої програми «Розуміємо права людини», за підтримки Міжнародного фонду «Відродження». Організатором виставки на Кіровоградщині  є  Дитяча екологічна громадська організація «Флора» в партнерстві з Обласною універсальною науковою бібліотекою ім. Д.І.Чижевського, ГО «Територія успіху» та Кіровоградським обласним відділенням ВБО «ВМ ЛЖВ».

Організатори дуже вдячні Управлінню освіти  м. Кіровоград за сприяння у проведенні всіх заходів впродовж перебування виставки у нашому місті  та адміністрації ЗОШ№6, №3 та №24 за допомогу і партнерство.

Виставка пройде з 17 по 25 вересня 2012р., з 10 до 16 години у приміщенні Обласної універсальної наукової бібліотеки ім. Д.І. Чижевського (вул. Велика Перспективна, 24), відділ абонементу.

Контактна особа: Юлія Бочарова-Туз, тел.: (099)6859300.

E-mail: yuliyatuz@gmail.com

Довідково: Перша презентація експозиції відбулася 9 червня цього року у м. Києві, в «Європейському містечку». У вересні – листопаді 2012 року відбудеться перший пілотний тур експозиції в 7-ми областях України. На даний час готується методичний посібник для вчителів та викладачів щодо особливостей роботи з експозицією. З панелями експозиції можна ознайомитись в розділі «Бібліотека» сайту www.edu.helsinki.org.ua за наступним посиланням: http://edu.helsinki.org.ua/b-bl-oteka/metodichn-mater-ali/peresuvna-eksp....

Виготовлення експозиції та її перший пілотний тур здійснюються в рамках проектів громадської організації М’АРТ, Української Гельсінської спілки з прав людини за підтримки Міжнародного фонду «Відродження» та Норвезького Гельсінського Комітету.

ВложениеРазмер
101_2630.jpg1.09 МБ
p1010057.jpg252.56 КБ
101_2533.jpg1.29 МБ