Влада Ужгорода чинить спротив популяризації Закону про доступ до інформації

 

 Мер Ужгорода Віктор Погорєлов наголосив на неможливості проведення акції «Прорвемося до інформації», яку громадські активісти планували провести 10 травня з метою популяризації нового Закону України «Про доступ до публічної інформації», що набуває чинності 9 травня 2011 року. Громадськість мала на меті публічно надіслати перші інформаційні запити до міської ради.

 

У своєму листі до організаторів заходу міський голова наголосив, що проведення акції є можливим у випадку, якщо будуть дотримані рішення Виконкому та Ужгородської міської ради, зокрема, щодо місць проведення акції та її узгодження із зацікавленими установами та організаціями. Йдеться про те, що міська влада апелює до рішення мерії  від 1999 року, за яким проводити публічні акції можна у 3-х визначених місцях, зокрема, у парках і площі, де рідко збираються громадяни та незручно добиратися журналістам. Слід зазначити, що схожих заборон раніше не було, а усі публічні заходи відбувалися у місцях, які вільно обирали самі мешканці міста. Таким чином, міська влада у незаконний спосіб намагається обмежити право громадян на проведення мирних зборів.

 

Організатори акції «Прорвемося до інформації» наголошують, що рішення, на які посилається мер, суперечать Конституції України, тому мають намір проводити захід у проанонсований раніше час на Поштовій площі міста. 

«Акцію можна заборонити виключно рішенням суду. Тому ми проводитимемо захід, як і планували», - коментує одна з ініціаторів заходу в Ужгороді, Юлія Дуб.

 

Упродовж тижня активісти різних громадських організацій та регіональних ініціатив запланували провести схожі заходи в усіх обласних центрах України.

 

Нагадаємо, як повідомлялося раніше, громадськість планує запустити національну кампанію з впровадження та моніторингу виконання нового Закону України «Про доступ до публічної інформації».

Контакти: тел. 099 19 69 612, Юлія Дуб