Завершив свою роботу проект «Щедрий врожай – заможна родина»

 

Наприкінці травня 2011 року, в Луганській області завершив свою роботу проект «Щедрий врожай – заможна родина» що реалізовувався громадською організацією „Слобідський селянський розвиток ” за допомогою української  неприбуткової громадської організацієї ІСАР “Єднання” за фінансування українського бізнесу та Фонду “CharlesStewartMottFoundation”, США..

Проект допомагав у вирішенні проблеми зменшення економічної ефективності вироблення продукції присадибного овочівництва через втрату родючості та посилення процесів ерозії  землі на особистих селянських господарствах.  Цільовою групою проекту стало населення  чотирьох сільських громад Новоайдарського району Луганської області де склалася  найбільш критична ситуація.

За  Мету цього проекту було взято підвищення рівня економічної самодостатності членів сільських громад шляхом впровадження моделі екологічно безпечного, комбінованого підходу до дрібнотоварного овочівництва.  Задля цього виконавці проекту  з серпня  2010 року по травень 2011 року проводили роботу з інформування селян, показуючи на конкретних прикладах, базові основи біодинамічного землеробства. Таким чином були створені сприятливий клімат по  впровадженню в умовах східноукраїнського лісостепу розробок раціонального землекористування, і поширенню у сільських громадах надбаного, в процесі реалізації проекту, досвіду. Члени ГО „Слобідський селянський розвиток” доклали зусиль щоб отримані знання допомогли селянам, використовуючи наявні ресурси, виростити  додаткову, якісну продукцію овочівництва, і забезпечити себе продуктами харчування. Для сільських родин таким чином з’явилася   можливість стати самодостатніми. До того ж  змінено тенденцію зниження родючості ґрунтів, і піднято на якісно новий рівень культуру городництва.

В рамках проекту, у зимовий період  за допомогою консультантів аграрної дорадчої служби було створено та розповсюджено  друковану методику біодинамічного землеробства, проведено  чотири  тренінгі- семінари для членів сільських громад ( по одному у кожній громаді  Новоайдарського району Луганської області). На весні, був проведений  польовий практикум під назвою „Весняна школа розумного овочівника”,  після чого були створені чотири демонстраційні ділянки на базі існуючих особистих селянських господарств, де відтворені усі технологічні аспекти біодинамічного землеробства. Це має особливе значення, бо таким чином теоретичні матеріали які стали доступні для учасників проекту  бо були  наочно адаптовані та реалізовані  практично в місцевих умовах.